#MĀJOKLIS
Slikta skaņas izolācijaBezatbildīgi celtnieki iecienījuši ekonomēt uz mūsu mājokļa klusumu. Lai nebūtu liekas vilšanās mēs iesakām:
1. Ja dzīvokļa starpsienas ir no ģipškartona, pārliecinieties vai tajās ir arī skaņas izolācijas slānis. Piekritīsiet taču, ka guļamistabā it nemaz nav nepieciešama virtuvei tik raksturīgā šķīvju šķindoņa.
2. Gadījumā, ja nesošās sienas apšūtas ar ģipškartonu, iesakām pārbaudīt arī tajās esošo skaņu izolējošo slāni. Kaimiņi mēdz būt dažādi, nav vērts riskēt ar savu naktsmieru.
3. Paskatījāties uz kuru pusi ir jūsu dzīvokļa logi? Iespējams tieši iepretim jūsu mājai vai pat zem jūsu dzīvokļa logiem atrodas apkārtējo iecienīts nakts bārs ar čīkstošām durvīm. Tādā gadījumā noderēs arī ārējā skaņas izolācija, piemēram: skaņu izolējoša materiāla slānis un trīs kameru logi.
4. Vēl mēs iesakām neatteikties arī no skaņu izolācijas griestu konstrukcijām.
Kā noteikt, ka tas tiešām nepieciešams? Atnāciet apskatīt jauno mājvietu laikā, kad visi kaimiņi jau mājās. Visvieglāk to noteikt pēc gaismām logos. Pastāv iespēja, ka ieejot dzīvoklī sadzirdēsiet viņu balsis, televizora skaņu un kļūs arī skaidrs, cik kvalitatīva ir skaņas izolācija. Tas, protams, nav universāls padoms, bet dažkārt palīdz.
Cauras ūdens apkures vai kanalizācijas caurulesŠis defekts dažkārt rodas, kad ģipškartona konstrukcijas stiprina pie grīdām. Vajadzētu ieslēgt ūdeni un iedarbināt apkures sistēmu, lai tajā parādās spiediens, kā arī kanalizācijas caurulēs palaist ūdeni. Tad arī būs redzams – veidojas peļķes vai nē.
Piesārņotas kanalizācijas caurulesŠis defekts rodas kārtējā celtnieku slinkuma dēļ, kad celtniecības materiālu atlikumus nevis izved, bet noskalo kanalizācijā. Tie tur var nocementēties un kļūt par pilnīgu vai daļēju cauruļu necaurlaidības iemeslu. Noteikti vismaz pāris reizes pielejiet pilnu izlietni un izlaidiet no tās ūdeni, kā arī vairākkārtīgi nolaidiet ūdeni tualetes podā un pavērojiet, kā un cik ātri tas plūst projām.
SkaitītājiJa ūdens un apkures skaitītāji nav bijuši pieslēgti, tas būtu jāizdara uzreiz un visu jāpārbauda. Ja skaitītāji jau ir un lai turpmāk izvairītos no liekiem tēriņiem un maksājumiem par ūdeni vai apkuri, skaitītājus nepieciešams verificēt vai nomainīt.
Elektroinstalācijas un rozetesVajadzētu iziet cauri visam elektrotīklam un pārbaudīt vai visi kabeļi un vadi ir savās vietās un nav bojāti. Ja elektrotīkls uzstādīts vai mainīts ļoti sen, tad labāk parūpēties par tā nomaiņu.
Kas attiecas uz rozetēm - ja grīdas ir koka un nesiltinātas, sienas ģipškartona, tad caur rozetēm var just caurvēju.
VentilācijaĪpaši vecajās mājās ventilācijas kvalitāte bieži vien pieklibo. Tāpēc pirms uzsākat remontu labāk paaiciniet skursteņslauķi. Iespējams, ka ventilācijas kanāli ir tīri, bet pēc tam, kad vecie logi aizstāti ar modernajiem plastikāta logiem, telpas hermētiskums palielinās, kā rezultātā samazinās gaisa padeve. Gaiss kļūst retināts un vairs netiek izvadīts ventilācijas kanālā. Ja skursteņslauķis konstatēs nepietiekamu gaisa padevi, labāk nodrošināties, izveidojot sienā nelielu atveri, kurā ievietot pašregulējošu ventili. Tas ir aprīkots ar termostatu, kas automātiski regulēs ventiļa plāksni, kas palielinās vai samazinās gaisa padevi atkarībā no āra gaisa temperatūras. Ventiļa plāksne samazinās gaisa padevi, kas ārā kļūs auksts, bet palielinās, kad kļūs karsti.
Sienas un stūriTaisnot un izlīdzināt sienas ar špakteļlāpstiņu (īpaši, ja tās ir ģipškartona) - ir visai nepateicīgs darbs. Tad jau labāk pilnībā pārtaisīt sienu konstrukciju. Jāpārbauda vai sienu stūri, īpaši tajās vietās, kur stāvēs virtuves darba virsma, vanna un skapji atbilst 90˚ leņķim.
Ja dzīvoklī ir biezas sienas, kas tomēr nav nesošās, tad tās var aizstāt ar jaunām ģipškartona konstrukcijām un ievērojami paplašināt pašu telpu. Mūsu praksē bija gadījums, kad biezas reģipša starpsienas vidū atradām vecās putuplasta bloku sienas paliekas. Sienu izdevās padarīt 3 reizes plānāku.
LogiPārbaudiet logus zem palodzes un to stūros. Vai tik tapetes nav atlīmējušās? Tas varētu būt tamdēļ, ka logi nepareizi uzstādīti. Iespējams zem tapetēm krājas āra mitrums un veidojas pelējums.
Iepriekšējais remontsJa māja nav jauna, noskaidrojiet, kad pēdējo reizi veikts remonts un kādi tieši darbi veikti. Ļoti noderīga būs no mājas pārvaldnieka iegūtā informācija. Pajautājiet - kādi darbi tika veikti un kas tiek plānots tuvākajā laikā. Tādējādi, ja būsiet augšējā stāva iemītnieks mājā, kur nesen veikts jumta remonts, varēsiet būt drošs, ka „lietus problēma” jūsu miteklī ir novērsta uz daudziem gadiem.
Noskaidrojiet par pēdējo cauruļu nomaiņu - cik sen tas bija un kāda materiāla caurules tika izmantotas? Alumīnija caurules kalpos vismaz 50 gadus, vara caurules 70-100 gadus, savukārt plastikāta tikai 10-15 gadus. Ja remonts veikts ļoti sen, tad pirms ķerties pie cauruļu aizmūrēšanas un dārgu flīžu uzklāšanas, labāk tās nomainiet.
GrauzējiZem koka dēļiem, īpaši, ja dzīvojat pirmajā stāvā mājā, kurā ir arī pagrabs, var dzīvot arī grauzēji. Šie nelūgtie iemītnieki ir ne tikai slimību izplatītāji, bet arī nepatīkama trokšņa taisītāji naktīs. Vietējā pašvaldībā vajadzētu noskaidrot, kad pēdējo reizi notikusi pagrabu apstrāde pret grauzējiem. Šim nolūkam tiek izsaukts sanitārais dienests, kas dezinficē pagrabus ar speciālu šķīdumu.
Kamīns un gāzes apkurePat ja ziniet, ka blakus ir dūmvads un jūs ļoti vēlaties ierīkot dzīvoklī kamīnu, pakonsultējieties ar rajona skursteņslauķi. Pajautājiet, kādā stāvoklī ir šahta un vai pie tās var pieslēgties. Iespējams tā ir pilnībā aizņemta ar jūsu kaimiņu dūmvadiem. Tas pats attiecas uz gāzes apkuri. Vispirms pārliecinieties vai tas tehniski ir iespējams.
Ja kamīns jau ir - iekuriniet to, pārbaudiet skursteņa vilkmi. Gadījumā, ja konstatējat, ka kaut kas nav kārtībā, noskaidrojiet problēmas iemeslu. Tās novēršana var prasīt laiku un papildus izmaksas.
PārplānošanaNoteikti pārbaudiet jūsu dzīvokļa reālās platības atbilstību inventarizācijas aktā minētajam. Salīdziniet visu sienu un istabu esamību un atrašanās vietas. Pie jebkuras neatbilstības vai inventarizācijas lietā ieraugot atzīmi "Nelikumīga celtniecība", lūdziet, lai dzīvokļa saimnieks uzrāda apstiprinātu projektu. Ja tāda nav, tad pirkumu labāk atlikt līdz laikam, kad tiks atrisināti visi juridiskie jautājumi. Pēc dzīvokļa nopirkšanas par visām neatbilstībām atbild jaunais īpašnieks. Ja visas nepilnības zināmas jau iepriekš, mēs neiesakām pašiem ķerties pie saskaņošanas. Tas aizņems ļoti daudz laika un finanšu, nemaz nerunājot par to, ka atbildīgās institūcijas var arī atteikties apstiprināt izmaiņas.
Ļoti uzmanīgi piedomājiet arī pie savām pārplānošanas iecerēm! Jebkuru sienu nojaukšana, pat nenesošo, ir legāla tikai saskaņojot ar attiecīgajām institūcijām. Ja jums ir grandioza iecere, kā izvietot džakuzī istabas vidū, ņemiet vērā, ka to nebūs viegli īstenot - Ņūtona vispasaules gravitācijas likumu neviens vēl nav atcēlis, kā arī ūdens noteku pārnešana ir darbietilpīgs un birokrātisks process.
Šis protams nav pilns saraksts. Noteikti, ka būs arī nianses, ko pamanīsiet tikai remonta gaitā. Tomēr veicot rūpīgu objekta apskati jums izdosies maksimāli pasargāt sevi no liekiem pārdzīvojumiem, nepatīkamiem pārsteigumiem un citiem riskiem.
Novēlam jums patiešām vieglu un patīkamu remontu!
Jūsu BALTIC BŪVES CENTRS komanda
Jūsu komentārs atbilde:
Jūsu komentārs ir publicēts
aleksandrs
11.03.17 23:36:42
ka izretjinat sienas lai limetu tapetes
buvescentrs.lv aleksandrs
15.03.17 15:39:55
Sveicināti, Aleksandr! Lai izrēķinātu sienas tapešu līmēšanai, no sākuma ir jāaprēķina telpas perimetru, saskaitot kopā visu sienu garumus. Tad iegūtais skaitlis ir jāizdala ar tapeša ruļļa platumu, tādā veidā mēs saskaitīsim – cik mums vajadzētu tapešu gabalu pilnā garumā (no grīdas līdz griestiem), apzīmēsim šo skaitli ar A. Pēc tam viena ruļļa garumu ir jāizdala ar telpas augstumu, tādā veidā mes sapratīsim – cik tapešu gabali pilnā garumā sanāk no viena ruļļa, apzīmēsim šo skaitli ar B. Tad atliek tikai A izdalīt ar B un, ja nesanāk vesels skaitlis, noapaļot to uz augšu – tādā veidā mēs varam saskaitīt, cik ruļļu ir nepieciešams iegādāties. Mēs iesakām aprēķinu procesā neatņemt durvju un logu platības (ja tiem ir standarta izmēri), atstājot to saprātīgai rezervei, it īpaši ja Jūsu izvēlētās tapetes ir pēc pāsūtījuma un Jūs nevarat jebkurā brīdī piepirkt vēl vienu rulli.
Beata
17.02.17 12:43:26
Liels paldies par noderīgo informāciju. Remonts ir aktuāla tuvākā laika iecere.
buvescentrs.lv Beata
17.02.17 15:04:29
Beata, paldies par Jūsu komentāru! Mūsu komanda labprāt palīdzēs realizēt Jūsu ieceres.
asd
10.06.14 21:43:18
ok
edgar
04.06.14 16:27:12
labi
Алена
04.06.14 07:29:50
Спасибо, полезная информация.